388
1102004

Adolf Ulrik Wertmüller, tillskriven

(Sverige, 1751-1811)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 780 - 3 700 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Sverige, 1751-1811)

ADOLF ULRIK WERTMÜLLER, tillskriven, olja på duk.

Sängkammarscen. Duk, uppfodrad 57,5 x 72,5 cm.

Uppfodrad duk, krackelerad.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm.