SKRIVBYRÅ, Louis XV-stil, 1900-talets mitt.

Fanerad med olika lövträslag. Dekor av intarsia, Övre del, skrivlucka med bakomliggande låd- och fackinredning. Undertill, två lådor. Beslag i metall. Svängd front och svängda ben. Längd 84, djup 34, höjd 86 cm Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Delvis maskstungen. Märken. Sprickor.

Utropspris
2 000 SEK