Sju underfat med dekor i underglasyrblå med motiv av pagoder i trädgårdslandskap. Tre skålar med dekor i underglasyrblå med motiv av trädgårdar.
Tallrikar diameter: 14-16 cm.
Skålar diameter: 11 cm, höjd: 6 cm.
2 koppar samt en bärtallrik.
Fotringsnagg i en av skålarna. Åldersrelaterat slitage.