Fanerat samt med inläggningar av mässing och pärlemor. Uppfällbar skiva med underliggande fack. Skivan med ägarmärkning. Beslag av brons. Längd 54, bredd 38,5, höjd 71 cm. Nyckel finns.
Slitage och skador, repor, märken, fläckar. Beslag saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.