STEKHUV med underfat, nysilver,1900-talets första hälft.

Med tillhörande bord. Huven med profilerad kant samt delvis växtornamenterat handtag. Stekhuvens längd 67, djup 50, höjd 35 cm. Bordets längd 95, bredd 65, höjd 69 cm.

Slitage. Märken. Repor.

Proveniens

From the Collection of Gustaf Wallenberg (1863-1939).

Utropspris
6 000 SEK