ELDHUNDAR, ETT PAR OCH BRASSKÄRM, mässing, 1900-tal.

Eldhundar med knoppar på baluster-formade skaft. Höjd 45. Djup 45 cm. Tredelad brasskärm med dekor av bladverk. Höjd 85. Total längd ca 125 cm.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK