PRYDNADSVASER, ett par, patinerad metall, omkring år 1900.

Urnformade med hänklar. Dekor av bl.a maskaroner, voluter, vapen och växtlighet. I foten infälld stenplatta med förgylld dekor. På lejontassar. Höjd 40 cm.

Slitage och anlöpningar.

Utropspris
1 500 SEK