PRYDNADSVASER, ett par, patinerad metall, omkring år 1900.
Urnformade med hänklar. Dekor av bl.a maskaroner, voluter, vapen och växtlighet. I foten infälld stenplatta med förgylld dekor. På lejontassar. Höjd 40 cm.
Slitage och anlöpningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.