BRODERI/STOLSÖVERDRAG samt textil. Kina, 1900-talets början.

Ett sängöverdrag, med förgyllda trådar av drakar mot svart bakgrund. Mått 162 x 50 cm. En mindre textil, längd 300 cm.

Konditionsrapport

Slitage, revor, fläckar, lösa trådar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - F1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexandra Xu

    Alexandra Xu

    alexandra.xu@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    3 dagar 19 timmar

    Utropspris: 1 500 SEK

    400
    39 EUR
    44 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 450 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (3 bud)
    1A13 dec 15:53400SEK
    213 dec 15:53350SEK
    112 dec 12:21300SEK