BRICKBORD, delvis Ystad Brons, 1900-talets första hälft.

Avtagbar bricka i mässing, svartmålad benställning i trä med mässingsdetaljer. Brickan märkt. Längd 55 cm, bredd 34 cm, höjd 41,5 cm.

Benställning troligen ej ursprungligen tillhörande. Slitage. Anlöpningar. Senare målning. Fläckar.

Utropspris
2 000 SEK