BRICKA, mässingsplåt, barockstil, omkring sekelskiftet 1900.

Driven dekor av krogscen i mitt samt putti och bladslingor på brättet. Diameter 68 cm.

Bruksslitage. Bucklor. Bristningar på brättet.

Utropspris
1 500 SEK