FÅTÖLJER, ett par, s.k emmafåtöljer, 1800-talets slut.

Fast mönstrad textilklädsel med djuphäftad rygg. Svarvade framben på trissor. Sitthöjd ca 43 cm, rygghöjd 85 cm.

Slitage. Senare klädsel. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK