PLAKETT, 18K guld, numrerad 175/1000, 1976. Vikt ca 41 gram.

Plakett i form av frimärke med kung Carl XVI Gustafs och drottning Silvias porträtt. Gravyr utförd av Czeslaw Slania efter fotografi av Lennart Nilsson. Etui medföljer. Storlek 49 x 38 mm.

Smärre slitage. Märken.

Utropspris
10 000 SEK