SKRIVBYRÅ, tidigt 1800-tal.

SKRIVBYRÅ, tidigt 1800-tal.

Nedfällbar front med bakomliggande med lådinredning, nertill tre draglådor. Intarsiadekor. Handtag och nyckelskyltar i ben. Längd 102 cm, djup 47 cm, höjd 136 cm. Total djup med nedfällt lock 85 cm.

Omfattande skador. Synliga skarvar. Delar saknas.

Utropspris
200 EUR