Dekor av figurscen och floralmotiv.
Bestående av:
4 st, fat, Ø 13,5- 14,5 cm,
3 st, skålar Ø ca 8-9 cm,
1 st, dosa med lock, Ø ca 7,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Smärre defekter, nagg och färgslitage.