Bestående av:
1 st, tekanna med lock, höjd ca 9 cm,
3 st, djupa skålar, Ø 12- 13,5 cm,
3 st, skålar, Ø 8,5-9 cm,
2 st, skedar, längd ca 13,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fotringsnagg och färgslitage. Kantskador.