Dekor med fjärilar, blommor och figurscener, förgyllda detaljer och kant.
Diameter 25 - 26 cm.
Åldersrelaterat slitage. Delvis färgslitage, smärre repor. Några skadade, med lagningar och sprickor. Kantnagg.