Förgylld och bronserad. Dekor av rosor och lejonhuvuden samt infällda porslinsplaketter. Höjd 37, bredd 30 cm Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Anlupen. Lösa dekordelar.