BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, omkring 1900.

Marmor och mässing. Krönt med urna. Emaljerad urtavla med målad dekor av blomster. Pendel i form av sol. Bredd 18. Djup 12. Höjd 41 cm.

Ej funktionstestad. Ej genomgången. Slitage. Repor. Märken. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK