BORD, sk breakfast table, Regency-stil, England, 1800-talets slut.

Mahogny. Oval form, fällbart på fyrdelad centrumfot med trissor av mässing. Längd 128, bredd 118, höjd 75 cm.

Slitage, smärre skador. Lagningar.

Utropspris
2 000 SEK