MATGRUPP, 11 delar, jugend, 1900-talets början.

Ek. Skuren dekor. Bord med en iläggsskiva á 63 cm. Längd (138+62) 200, bredd 104, höjd 77 cm. Stolar med lös stoppad sits klädd med textil. Sitthöjd 46, bredd 46, djup 46, höjd 105 cm.

Senare klädsel. Smärre slitage. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK