Lila skinn med detaljer i vitmetall. Avtarbar axelrem och löst hängande spegel. En ficka med dragkedja utvändigt. Invändigt fodrad med textil och delad i tre sektioner. Tre fack var av ett med dragkedja. Märkt "Balenciaga, Made in Italy" och numrerad. Mått ca 43 x 28 x 17 cm.
Bruksslitage.