ERLING VALLDEBY, vägglampetter, 2 st, gips, signerade Eve och daterade -39 och 44.
Änglar med två ljushållare vardera. Bemålade. Höjd ca 26-42 cm, bredd 17-22 cm.
Slitage. Märken. Nagg. Glasyrmistor.