SERVISDELAR, delar 43, porslin, "Sundborn", Pia Rönndahl, Rörstrand.

Består av:
12 tallrikar, diameter 27 cm. (ett nagg)
12 assietter, diameter 18 cm.
6 djupa tallrikar, diameter 26 cm.
1 gräddkanna, höjd 6 cm.
1 mjölkkanna, höjd 9 cm.
1 skål, diameter 20 cm.
10 koppar med 11 fat.

Bruksslitage. Nagg. Repor. Nötta kanter.

Utropspris
2 000 SEK