SKULPTURER, ett par, orientaliska, 1900-tal.

I form av elefanter. Ytbehandlat lövträ. Längd ca 100 cm, bredd ca 44 cm, höjd ca 103 cm.

Slitage och märken. Torrsprickor. Lagningar.

Utropspris
12 000 SEK