BIBLIOTEKSBORD, Indien, 1900-talets andra hälft.

Betsat lövträ. Fyra lådor i sarg med draghandtag i metall. På ben med skuren dekor. Längd 200 cm, bredd 99 cm, höjd 76 cm.

Slitage och repor. Skador och sprickor.

Utropspris
4 000 SEK