FÄLLBORD, del av lacksigill, omkring 1800

Kvadratisk fällskiva. Fanerad i alrot. Tredelad centralfot. Längd 93 cm. Bredd 96 cm. Höjd 74 cm.

Åldersrelaterat slitage. Delvis bortfall av kantlist.

Utropspris
3 000 SEK