SKÅL OCH SLEV, 2 delar, silver, 1900-tal.

Skål invändigt förgylld, CG Hallberg, 1931, vikt 182 gram. Höjd ca 6 cm.
Slev med hamrad dekor, Bengt Liljedahl, 1974, vikt 155 gram. Längd ca 30 cm.

Bruksslitage med repor.

Utropspris
2 000 SEK