Monogram canvas med ljusa skinndetaljer. Beslag och dragkedja i guldfärgad metall. Fodrad med behandlad canvas, inredning i form av resårremmar i kors samt ett inerfack. Stämpelmärkt "LOUIS VUITTON PARIS MADE IN FRANCE", Numrerad MB1011 (Frankrike 2001). Ca 52 x 70 x 17 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Ställvis omfattande slitage. Lädret slitet vid spännen uppnött, Trögt blixtlås, Viss lukt