MATBORD, barockstil, brickmärkt E. Pettersson Gefle Möbleringsaffär, 1930-tal.

Stomme i betsat trä. Balusterformade ben. Två utdragbara skivor. Längd 154 cm. Bredd 104 cm. Höjd 76 cm. Tot längd 282 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
3 000 SEK