STOLAR, 3 st, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Målade. Skuren dekor. Fast stoppad sits klädd med textil. Sitthöjd 41. Bredd 46. Djup 48. Height 99 cm.

Senare målning. Slitage. Repor. Märken. Torrsprickor. Förstärkningar.

Utropspris
2 000 SEK