BALJFÅTÖLJER, ett par, sengustaviansk stil, 1800-talets senare del.

Målade och bronserade. Skuren dekor av bland annat fleuroner. Fast stoppad rygg och sits. Sitthöjd ca 44 cm.

Slitage. Repor. Märken. Torrsprickor. Dekorbortfall. Färgbortfall. Lösa kantband, klädsel med skador.

Utropspris
6 000 SEK