SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-talets slut.

Förgylld och bronserad, dekor av pastellage. Fasettslipat glas. Skiva av marmor. Spegeln 160 x 68, bordets bredd 70,5, djup 33, höjd 77 cm.

Slitage. Smärre skador. Torrsprickor. Skivan med obetydliga nagg.

Utropspris
4 000 SEK