TIAS ECKHOFF, bestickservis, 40 delar, "Opus", Lundtofte, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Rostfritt stål, skaft i ljust gul plast. Elva bordsgafflar (ca 18 cm), tio bordsknivar (ca 21 cm), nio bordsskedar (18,5 cm), två serveringsskedar (ca 16 cm), två sillgafflar (14 cm) samt sex smörknivar (ca 14 cm).

Något bruksslitage. Delar med sprickbildning.

Utropspris
2 000 SEK