CARL MALMSTEN, matgrupp, 7 delar, "Herrgården", Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Vitlackerade. Ovalt bord samt 4 stolar och två karmstolar. Lös stoppad sits och spjälade ryggar. Två iläggsskivor à 55 cm. Brännstämplade. Bordets diameter 115 cm, höjd ca 74 cm. Stolars sitthöjd 43 cm.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Färgbortfall.

Utropspris
7 000 SEK