ALVAR AALTO, golvlampa, modell A 809, Artek, formgiven 1959.

Lamellskärmar i vitlackerad metall, detaljer av mässing, ben och fotplatta klädda i svart läder. Tre ljuspunkter. Etikettmärkt. Höjd ca 168 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Skärmar med bucklor.

Utropspris
12 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

429. Keith Haring, ”Totem”.
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
Budhistorik
620 000

ditt bud
600 000

ditt bud
580 000

ditt bud
560 000

ditt bud
Aktuellt bud:
620 000 SEK