YTTERFODER, mässing, 1700-tal.

Rund form. Reliefdekor. På tre tassfötter. Hänklar med dekor av lejonmaskaroner. Diameter 41, höjd 41 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Lagningar. Invändig beläggning.

Utropspris
3 000 SEK