TANTALUS, karaffer, 3 st, i ställ, England, 1900-tal.

Betsat schatull med metallbeslag. Tre glaskaraffer med slipad dekor. Längd 37 cm. Bredd 15 cm. Höjd 37 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
3 000 SEK