Fanerat med mahogny. Med tre iläggsskivor á 56 cm. Längd (126+56+56) 238. Bredd 125. Höjd 76 cm.
Skador. Instabilt. Slitage. Märken. Repor. Endast två iläggsskivor kan användas samtidigt.