Randdekor samt glasyr i grönt, gult och blått.
Bestående av:
3 st, skålar, Ø 18-23 cm,
2 st, kryddburkar, höjd 7-9 cm,
Salt- och pepparströare, höjd 8-10 cm.
Bruksslitage med repor, kantnagg och krackelyr. Spricka. Defekt/nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.