Idegran. Två karmstolar samt fyra stolar med lös stoppad sits. Sitthöjd ca 49 cm. Tvådelat ovalformat bord på två tredelade pelarfötter. Mässingsförsedda fotavslut. På trissor. Längd 162. Bredd 107,5. Höjd 76. Två iläggsskivor à 54,5 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fanerskador. Fläckar. En karmstol något instabil. Stöd för iläggsskivor saknas.