BRUNO MATHSON/PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Vitlackerad skiva. Förkromade spännben. Etikettmärkt. Längd 180. Bredd 120. Höjd 70 cm.

Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK