BREVETÉ, bordspendyl, Frankrike, troligen 1800-tal,

Brons och marmor. Svart urtavla med förgyllt index av romerska siffror. Dekor jägare med byte. Längd ca 43. Djup ca 17. Höjd ca 50 cm. Pendel och nyckel finns. Nyckel finns.

Slitage. Genomgående spricka vid hundens ben.

Utropspris
8 000 SEK