HERMÈS, "Birkin 35", 1998.

Svart togo med svarta stickningar och spänne i guldfärgad metall. Märkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE. Artisan- och årsstämplar på spännets baksida. Fodrad med svart läder, invändigt två fack varav ett med dragkedja. Ca 35 x 27 x 19 cm. Dustbag medföljer.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Nötta kanter (ett hål).

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Jessica Löfgren

    Jessica Löfgren

    jessica.lofgren@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 40 000 SEK

    Slutpris

    46 000
    4 483 EUR
    5 109 USD

    Budhistorik (14 bud)
    415 jan 12:4746000SEK
    6A15 jan 12:4745000SEK
    614 jan 20:2444000SEK
    Acceptpris på 30 000 SEK uppnåddes