Kort modell. Knäppning med hyska och hake. Fodrad med satin. Etikettmärkt. Ärmlängd (undersida) ca 27 cm. Rygglängd ca 55 cm.
Smärre slitage. Mindre skador på fodret. Knapp saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10