ANGEL PAZMINO, fåtölj/gungstol, Setca, Cuenca, Ecuador, 1960-tal.

Stomme av palisander. Sits och rygg av skinn. Etikettmärkt. Sitthöjd ca 47, bredd 62, höjd 80, djup 80 cm.

Slitage. Märken. Repor. Bristningar i lädret. Enstaka träplugg saknas.

Utropspris
8 000 SEK
Om Cites