Stomme av palisander. Sits och rygg av skinn. Etikettmärkt. Sitthöjd ca 47, bredd 62, höjd 80, djup 80 cm.
Slitage. Märken. Repor. Bristningar i lädret. Enstaka träplugg saknas.
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här