ANDERS ZORN, etsning, signerad, 1906.

"Hemulå II". Plåtstorlek 15,7 x 11,8 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram. Fläckar. Gulnad.

Delteil 197. Asplund 199. Hjert & Hjert 244.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T201

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexander Robertson

    Alexander Robertson

    alexander.robertson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 7 000 SEK

    Slutpris

    10 200
    994 EUR
    1 133 USD

    Budhistorik (9 bud)
    413 jan 17:0510200SEK
    2A13 jan 17:0510000SEK
    2A13 jan 16:598000SEK