MATBORD, 3 delar, England, 1800-tal.

Bestående av ett par halvmånebord samt ett slagbord. Fanerade med mahogny. Slagbordets längd 44 + två klaffar á 43 cm, bredd 106, höjd 74 cm. Månbordens längd 105, djup 51,5, höjd 75 cm.

Smärre slitage. Märken. Repor. Förstärkningar.

Utropspris
8 000 SEK