MATBORD, 1900-talets första hälft.

Grålackerat. Närmast rektangulär skiva med rundade hörn. Fyrsidiga ben. Längd 149, bredd 115, höjd 76 cm. Två iläggsskivor à 36 resp 53 cm.

Hårt slitage, smärre skador, krackelyr, omfattande färgbortfall, fläckar.

Utropspris
1 500 SEK