På pelarfot. Med två lådor. Skiva fanerad med alrot med inlagd fris. List av mässing. Längd 44,5. Bredd 44,5. Höjd 71 cm.
Slitage. Repor. Märken. Torrsprickor. Något snett. Fanerbortfall på kanten.