Design Möbler
1125700

Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef frank, soffa, "liljevalchssoffan", firma svenskt tenn.

JOSEF FRANK, soffa, "Liljevalchssoffan", Firma Svenskt Tenn.

Fast stoppad klädsel av grå sammet. Lösa plymåer i rygg. På kulfötter. Längd 280, djup 140, höjd 80, sitthöjd 43, sittdjup 98 cm.

Slitage. Märken. Skador/revor på textil. Fläckar.

Utropspris
50 000 SEK